Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 188   Dolů
 
Autor Téma: Emigranti prišli zveladiť Európu teda aj Nemecko  (Přečteno 12808910 krát)
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #870 : Září 20, 2015, 12:11:08 pm »

Hair: "super"! Ono nestaci, ze uz takhle u nas (a to nekecam) cekame 3 hodiny v cekarne, nez prijdeme na radu u obvodaka. Detsti psychiatri a psychologove jsou odedavna teke "Mangelware" , to jsem zvedava, jak se s tim popasuji. Co se skol tyka, ani radis nechci o tom premyslet. Vsak vis.Mrknutí

Tenhle clovek mi mluvi z duse a tentokrat si nemyslim, ze: Nomen est omen".

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/344245/politolog-stanislav-balik-uprchlici-chteji-blahobyt-ale-nami-opovrhuji.html

Tohle me samozrejme taky potesilo, ackoliv se pred zhruba 3 nedelemi S. Gabriel kasal, ze ne, ze dane se urcite kvuli tomu nezvysi, ze maji na to dost penez. Ono asi nestaci, ze uz ted zhruba pul roku lidi drou jen na stat.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/344315/za-otevrenou-naruc-pro-uprchliky-uz-nemci-plati-vlada-rusi-snizovani-dani.html
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #871 : Září 20, 2015, 12:14:02 pm »

Kde se to odhaduje a kdo ?
Mohl bych požádat o nejaky zdroj ?
Je jasny ze ani Evropa a ani Nemecko neni nafukovací. ..
Je to zcela jiste nesmyslne cislo, tolik lidi prijmout nejde ani z prostorovych, ani financnich a ani integracnich a mnoha dalších důvodů. ..
Vidim v tom zas nejaky nesmyslny odhad a opet to je jak šíření poplasne zpravy ve snaze vyvolat odpor uz od tech prvnich migrujicich...

Tak si zkus najit smlouvu EUROMED, jejiz nazev zni jak z medicinske oblasti, tak tak ji plno lidi a kupodivu i novinaru, kdysi ignorovalo a temer se o ni nepise.
Ale jeji spravny nazev je "Euro-Mediterranean Partnership"
Je to tzv. Barcelonska smlouva, podepsana nekdy v roce 2010.
Jejim obsahem, pro zjednoduseni, je posilovani partnerstvi mezi zememi ve stredomorskem prostoru a take to, ze do roku 2050 ma byt do EU prestehovano 56 mil. muslimu v ramci nahrazeni poctu ubyvajiciho obyvatelstva v zemich EU.

Proc se tedy politici chovaji tak, jak se chovaji vedi velice dobre - podepsali kdysi smlouvu, o ktere si mysleli, ze imigrace bude rizena a ze to za ta leta, na ktera je to planovano, zvladnou. Nepocitali s masovou invazi, ale s postupnym pristehovalectvim, jak se odehravalo doposud.

Spis by mne zajimalo, proc se politiku na tuhle smlouvu neptaji novinari, tzv. sedma velmoc, ktera evidentne je uz temer slepa a na jednu nohu kulha.

A pokud bys chtel presna cisla, tak neni nic jednodussiho, nez se podivat na stranky Eurostatu kde kazdy mesic, kazdy kvartal atd. vychazeji prehledy o pristehovalcich, jejich slozeni, tj. zemi puvodu atd...
Posledni kvartalni zprava tam je z 18.9.2015, link na ni neni, je v pdf.
Vse prehledne v tabulkach, grafech, barevnych koleckach, ze tomu porozumi kazdej.
« Poslední změna: Září 20, 2015, 12:22:02 pm od Hair » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #872 : Září 20, 2015, 12:28:21 pm »

hm to nechapem, ze preco chcu od nich dokumenty, ved ked ludia utekaju pred bombami, dokumenty nemaju ... Myslim, ze azylove pravo nevyzaduje, ze ziadatelia o azyl MUSIA mat dokumenty.


"11:30 Uhr: Die österreichische Polizei hat Flüchtlingen die Einreise aus dem südlichen Nachbarland Slowenien verweigert. Wie ein Polizeisprecher im Bundesland Steiermark am Sonntag mitteilte, wurde etwa 100 Menschen in der Nacht auf Sonntag die Einreise am Grenzübergang Spielberg verweigert. Sie hatten demnach weder Asylersuchen vorgebracht noch Reisedokumente vorgewiesen."
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #873 : Září 20, 2015, 12:59:44 pm »

hm to nechapem, ze preco chcu od nich dokumenty, ved ked ludia utekaju pred bombami, dokumenty nemaju ... Myslim, ze azylove pravo nevyzaduje, ze ziadatelia o azyl MUSIA mat dokumenty.
"11:30 Uhr: Die österreichische Polizei hat Flüchtlingen die Einreise aus dem südlichen Nachbarland Slowenien verweigert. Wie ein Polizeisprecher im Bundesland Steiermark am Sonntag mitteilte, wurde etwa 100 Menschen in der Nacht auf Sonntag die Einreise am Grenzübergang Spielberg verweigert. Sie hatten demnach weder Asylersuchen vorgebracht noch Reisedokumente vorgewiesen."

Ja bych rekla, ze je dokonce vyhoda zadne dokumenty nemit. Prece kdo ma dokumenty, je lehce identifikovatelny, odkud prichazi, zda ma za sebou nejakou napriklad kriminalni historii atd... A cekaji ho jen problemy.
Takze kazdy trochu chytrejsi imigrant dokumenty zlikviduje jeste pred nastupem cesty, pak kdekoli rekne, ze je ze Syrie, ze tedy musi do Nemecka, protoze to rekla Mama Angela a hotovo. Zadne problemy s vysvetlovanim, jeslti je treba z Afghanistanu, Eritreje, Nigerie, Stredoafricke Republiky, Pakistanu, zadne cekani, zda mu bude azyl udelen nebo ne.
Zaridi si tim padem novou identitu, bez historie, prijde jako Syran do Nemcka, dostane zvlastni zachazeni, protoze Syrani maji v samozrejme v azylovem rizeni prednost....
No neni to skvely?
Takze ja uplne chapu, ze malokdo chce byt identifikovan a nove osobni dokumenty s novym jmenem a cistym trestnim rejstrikem si necha vystavit az v zemi, kde mu bude udelen azyl, ne?
 Mrknutí
« Poslední změna: Září 20, 2015, 01:03:31 pm od Hair » Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #874 : Září 20, 2015, 09:08:53 pm »

Jestli on Rudo nemyslel tu otazku zase trochu s ironickym podtextem, Hair.Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #875 : Září 21, 2015, 12:08:40 am »

Jestli on Rudo nemyslel tu otazku zase trochu s ironickym podtextem, Hair.Mrknutí

Nene, Rudo, pokud vim, nikdy nic ironicky nepise, vzdycky jenom vazne a seriozne, klade opravnene a logicke dotazy, maximalne se u toho mirne a uvazlive pousmeje, takovym tim jeho "hehe".
Takze i moje reakce je  samozrejme zcela vazna, po ironii ani stopy, vzdyt zminuji, ze chapu, ze kazdy chytry imigrant doklady o sve totoznosti zlikviduje, aby dostal novou identitu. 
Jenze tech chytrych zatim neni ani polovina. I kdyz dnes v TV rikali, ze se objevuji casteji, nez drive, takze situace se zlepsuje.
Dosud jsem si myslela,  ze mit nejaky doklad o sobe je vyhoda, zvlast pro valecneho uprchilka, ale jak vidno, zila jsem zcela pomylene Smích.
A ani jsem netusila, jak pise Rudo, ze vlastne nikde neni psano, ze kazdy imigrant doklady mit musi. No logicky, jak by mohl, po tom, co vsechno musel absolvovat behem cesty, napriklad z Turecka, kde byl donedavna ubytovan, ale kde byl, zcela opravnene, nespokojen.
No, vlastne je to uzasny, prijdou novi, nepopsani lide...., kdo z nas takovou moznost ma?  Mrknutí....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #876 : Září 21, 2015, 10:15:25 am »

Dalsi z clanku, ktery je samozrejme naprosto korektni, protoze prece kritizuje chovani chorvatske policiie, ktera mela necinne prihlizet jak nekolik lidi pomaha nestastnikovi se srdecnim infarktem. A co mela jako delat? Nebylo jich tam kolem nej uz dost. Nakonec nekdo zrejme zavolal zachranku. Nebyli to nahodou prave ti policajti?

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-uprchlicka-krize/344159/uprchlik-dostal-infarkt-a-policie-jen-prihlizela-umiral-nam-pred-ocima-zlobi-se-synovec.html
To sis ale opravdu vybrala velmi důvěryhodný portál k citování Úsměv
Všimni si, jak účelově se v těch spekulacích škrabeš kupředu: tak kolem nemocného už je dav, proto se policajti drží zpět?
Aha, takže ona je to úloha davu akolemjdoucích a ne policajtů, někomu pomáhat? Já bych řekl, že měli říct "běžte stranou, my jsme školení a povolaní, jdeme mu pomoci". Nejúsměvnejší je "zavolal zachranku. Nebyli to nahodou prave ti policajti?" - no byli, nebo nebyli, víš to? Já ne. Mohli to být oni, mohl to být někdo, komu jejich nečinnost nešla do hlavy. Každopádně oni měli samozřejmě zavolat, to je jejich povinnost, ale hned potom, nebo zároveň mu jít pomoci a ne se spoléhat na samoléčící účinky davu.


Tohle je take velmi poucne. Ale asi je to vymyslene.Mrknutí Nebo ze by Polsko bylo taky nebezpecne? Rudo, nevis nahodou?

A chtěla bys do Polska ty? Já ne.
Jak už jsem psal v Tebou zcela ignorovaném bloku argumentů: kdo zazlívá lidem, kteří utíkají z alepším životem, že se snaží dostat tam, kde bude co nejlepší? Vybrala by sis ty, zcela vědomě, druhého nejlepšího partnera, druhý či třetí nejméně zelený buřtík? Já myslím, že je zcela přirozené, že člověk jde za co nejlepším.
Takže nechápu, čemu se tady divíš a co jim zazlíváš.

A perla na zaver, vysvetleni proc Saudove odmitaji uprchliky ze Syrie, ale na to konto jsou ochotni v Nemecku postavit na sve naklady 200 mešit, aby bylo kde imigranty ubytovat - je to z Frankfurter Allgemeine, a tak snad ani slunka zlata usmevava tento zdroj nezpochybni  Smích
http://www.faz.net/aktuell/politik/fluechtlingskrise/die-golfstaaten-schotten-sich-gegenueber-fluechtlingen-ab-13789932.html
Saudové se svým vahhábismem a sponzoringem všech islamistů světa, oficiálně ale velkým spojencem USA, kteří spolufinancovali i irácké války apod., ti nejsou měřítkem ničeho, kromě špinavého politikaření.
I dnešním umělým shazováním ceny ropy nesledují nic jiného, než vyšachování a destabilizaci ostatních producentů nafty. A nejspíš nemíří přímo ani tak na Venezuelu, jako spíš na bratry v županu...
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:13:16 pm od David » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #877 : Září 21, 2015, 11:03:23 am »

Opakuji jiz ponekolikate, ze pokud bych byla uprchlikem pred valkou, tak ja osobne bych byla vdecna za strechu nad hlavou , jidlo a trochu slusny pristup, cehoz se jim v tomto pripade zcela jiste dostalo. Polsko neni zadna rozvojova zeme a nebydleli tam ve stanu, jak sis snad povsimnul. Takze bych se za tim tvym nejlepsim nedrapala.

Co se Blesku tyka, tak ten je posledni dobou pro me prave tak duveryhodny jako ty.

K policajtum jen to, ze tys tam take nebyl, takze vubec nevis, zda to tak bylo a zda je naopak bezenci treba k nemu ani nepustili. Hm?
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #878 : Září 21, 2015, 11:08:31 am »


 Slavna Lisabonska smlouva, fakt moc diky! Kroutím očima
« Poslední změna: Listopad 29, 2018, 01:13:33 pm od David » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #879 : Září 21, 2015, 11:18:39 am »

A perla na zaver, vysvetleni proc Saudove odmitaji uprchliky ze Syrie, ale na to konto jsou ochotni v Nemecku postavit na sve naklady 200 mešit, aby bylo kde imigranty ubytovat - je to z Frankfurter Allgemeine, a tak snad ani slunka zlata usmevava tento zdroj nezpochybni  Smích
http://www.faz.net/aktuell/politik/fluechtlingskrise/die-golfstaaten-schotten-sich-gegenueber-fluechtlingen-ab-13789932.html
Saudové se svým vahhábismem a sponzoringem všech islamistů světa, oficiálně ale velkým spojencem USA, kteří spolufinancovali i irácké války apod., ti nejsou měřítkem ničeho, kromě špinavého politikaření.
I dnešním umělým shazováním ceny ropy nesledují nic jiného, než vyšachování a destabilizaci ostatních producentů nafty. A nejspíš nemíří přímo ani tak na Venezuelu, jako spíš na bratry v županu...

Dik za skoleni ze zakulisi politiky.
Vzhledem k tomu, ze jsi nas vsechny chrakterizoval za ty, kteri sli za lepsim, protoze jinak bychom  "hnili někde za kasou v Tescu jako "brigádník". V lepším případě.", tak samozrejme jsme radi za jakekoli rozsireni naseho omezeneho obzoru, vcetne informace o vyvoji ceny ropy na svetovych trzich.

Nicmene: meni to nejak informaci o saudske nabidce stavby 200 mesit v Nemecku na naklady ropnych sejku?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #880 : Září 21, 2015, 12:03:50 pm »

Co se Blesku tyka, tak ten je posledni dobou pro me prave tak duveryhodny jako ty.
Co má souhlas s názory společného s důvěryhodností? Myslím, že se konzistentně držíš svého přístupu míchání jablek s hruškama...


Dik za skoleni ze zakulisi politiky.
Vzhledem k tomu, ze jsi nas vsechny chrakterizoval ...
Aneb potrefená husa... Já necharakterizoval nikoho osobně, tím spíše všechny, protože tu nediskutuje jen Diddi, Rudo, Harry (více či méně blahé paměti) a perla Kosmopolita, na tebe jsem dokonce úplně zapomněl a neměl tě na mysli, protože jsem žádné tvé vyjádření v této věci v paměti neměl...ale pokud se cítíš oslovena a k tomuto táboru náleživší, pak to na sebe dle libovůle klidně vztáhni

Nicmene: meni to nejak informaci o saudske nabidce stavby 200 mesit v Nemecku na naklady ropnych sejku?
Ne, ve světle těchto skutečností na naopak tom není vůbec nic překvapivého, je to přesně to, co od nich lze čekat. Jsou to přesně oni, kdo ty islamisty financuje a uprchlíky k nám žene.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #881 : Září 21, 2015, 12:22:46 pm »

Co se Blesku tyka, tak ten je posledni dobou pro me prave tak duveryhodny jako ty.
Co má souhlas s názory společného s důvěryhodností? Myslím, že se konzistentně držíš svého přístupu míchání jablek s hruškama...




Ale vubec ne. Prave tak jako bulvar casto podsouva lidem ty, ci ony umysly a uchyluje se k neferovosti, tak to delas posledni dobou i ty.
 A navic jsi jeste jasnovedec. Protoze z pouhe jedne informace o mem muzi,si udelas obrazek o jeho charakteru. No vlastne na tohle tam v Blesku taky maji patricnou rubriku, aspon myslim. Smích Ale dodnes jsi mi nedal odpoved, jakeho, ze je tedy charakteru muj muz?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #882 : Září 21, 2015, 12:32:23 pm »

A navic jsi jeste jasnovedec. Protoze z pouhe jedne informace o mem muzi...
Já o tvém muži vůbec nemluvím, otázka před chvílí byla na tebe, nijak se netýkala tvého muže.
A pokud jsem se o něm zmínil, bylo to před notnou dobou, někde jsem reagoval na tvůj popis nějakého jeho výroku, který mi přišel, řečen vážně, jako poměrně jasně charakterizující. Je mi celkem jedno, zda a jak se podle toho zařídíš.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #883 : Září 21, 2015, 01:15:24 pm »

Kleeno, jestli ty tvé ,,výrony,, co tady stále píšeš,  myslíš vážně, tak ano v tom případě bych tě bral vážně, a zřejmě i ostatní, ale teď ODPOVĚZ!  UŽ JSI KONVERTOVAL, NEBO UŽ UVAŽUJEŠ OTOM, ŽE BUDEŠ KONVERTOVAT K ISLÁMU?  Jestli ano, tak OK, jestli ne, tak jen plácáš falešné hámotiny a v tom případě jseš jen zamrzlej pubescent, kterej se dělá zajímavej! Pá pá
Zaznamenáno
diddi



Karma: -56
Příspěvků: 494


« Odpověď #884 : Září 21, 2015, 01:39:03 pm »

A navic jsi jeste jasnovedec. Protoze z pouhe jedne informace o mem muzi...
Já o tvém muži vůbec nemluvím, otázka před chvílí byla na tebe, nijak se netýkala tvého muže.
A pokud jsem se o něm zmínil, bylo to před notnou dobou, někde jsem reagoval na tvůj popis nějakého jeho výroku, který mi přišel, řečen vážně, jako poměrně jasně charakterizující. Je mi celkem jedno, zda a jak se podle toho zařídíš.


No tak ja ti to klidne jeste jednou vysvetlim, proc posledni dobou tvoje vyroky pro me maji podobnou vypovedni hodnotu jako treba ten Blesk.

Protoze kdyz nekdo nekomu podsouva veci typu ze: pro me jsou uprchlici cerne tlamy (nebo jak jsi to pred casem roztomile formuloval) nebo ze dalsi stupen by mely byt sprchy, ze kterych netece voda apod.) a k tomu jeste ten charakter meho manzela...., tak pro me prestava byt oponentem v diskuzi, ke kteremu bych mohla mit vetsi respekt nez prave k redakturkum Blesku. Snad pouze s tim rozdilem, ze tu cestinu sand ovladas lepe.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 188   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Spanelsko.es © 2024
Milujeme Španělsko - Ze Španělska o Španělsku, česky i španělsky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Španělsku - Španielsku.
Pokud jedete z nebo do Španělska - spolujizda autem vám ušetří náklady na cestu.

autostop| Zahnarzt München